Jste zde: Úvodní stránka > Katalog učebnic > Jazykové zkoušky > First (FCE) > Straight to First

Straight to First

Straight to First

Autor: Roy Norris
Karegorie: First (FCE) Koupit online
Obálky

Straight to First

Autor: Roy Norris
Kategorie: First (FCE) Koupit online

Učebnice Straight to First je dlouho očekávanou učebnicí pro přípravu na zkoušku Cambridge: First. Autorem je Roy Norris - autor oblíbené učebnice Ready for First. Na rozdíl od ní je tato učebnice určena pro tzv. krátké kurzy, s hodinovou dotací již od 40 hodin. Učebnice je také vhodná pro samostudium, protože Student's Book obsahuje klíč.

Nejdůležitější vlastnosti

  • krátký kurz (60-65 hodin), jehož délku je možné zkrátit (40 hodin) nebo prodloužit
  • vhodný pro dospělé studenty
  • užitečné rámečky (Help boxes, Remember boxes, Useful language boxes)
  • obsáhlé opakování po každé druhé lekci
  • přístup k dalším materiálům na internetu pro studenty i učitele

Student´s Book

Učebnice má 10 lekcí, které připravují studenty na úspěšné složení zkoušky. Každá lekce obsahuje materiál na přibližně 6 hodin výuky a je  v ní nejméně jeden oddíl zaměřený na některou  ze čtyř částí  zkoušky (Reading and Use of English, Writing, Listening a Speaking). V rámečcích (Help boxes, Remember boxes, Useful language boxes)  najdete   řadu užitečných rad a  tipů  ke zkoušce. Po každé druhé lekci je  v učebnici  dvoustránkové opakování Review včetně úloh ve zkouškovém formátu. Writing bank na konci učebnice  obsahuje  detailní přípravu na část Writing včetně modelových odpovědí.

Workbook

Obsahuje 10 lekcí, které upevňují látku z učebnice formou cvičení zkouškového typu. V oddílech Vocabulary a Language focus najdou studenti cvičení na další procvičení slovní zásoby a struktur z učebnice. V každé lekci je i další poslechové cvičení.

Teacher´s Book

Kromě metodických pokynů pro učitele a klíče ke cvičením  obsahuje i 10 kopírovatelných aktivit  a 10 testů (Progress Tests). Součástí je přístupový kód do Teacher´s  Resource Centre  s dalšími materiály  a závěrečným testem ve formátu  zkoušky,  který by studenti měli absolvovat krátce  před zkouškou.

Webinář: Straight to Speaking Success at Cambridge First

Webinář Czeslawa Kinski. 

Anotace

Students taking the Cambridge First may feel somewhat lost during the Speaking Test unless they are appropriately prepared for the challenge, both in terms of language competence and their awareness of exam format and procedures.

Using the Speaking Test format as a means of structuring my webinar, I will be sharing tips and tricks that you can subsequently share with your students in order to make them fully equipped to deal with the challenges of the exam. You can expect many ideas from my experience as an examiner as well as useful advice from a model Cambridge First coursebook - Straight to First.