Jste zde: Úvodní stránka > Semináře > Externí seminář > 2022_08_24_back_to_school > Back to School 2022: (Re-)Breaking the Ice (online)

Back to School 2022: (Re-)Breaking the Ice (online)

Termín:
24. 8. 2022 od 11 a/nebo 15 hodin

Letos pořádáme šest krátkých a praktických setkání živě na LinkedIn a/nebo Facebooku. Každé dvacetiminutové setkání se bude zabývat jednou z klíčových výzev, se kterými jste se nám svěřili, že se v současné době potýkáte, například ztrátou vyučovacích hodin nebo opětovným navázáním osobních kontaktů tváří v tvář.

I don't like to spend hours on my homework. That is why I like to use https://domyassignmentsforme.com/ student's platform to get some hints and so on. I like that I can get help at any time and any place. This is very convenient when I need to do a lot of time.

 

O čem to bude?

Teaching a new group or perhaps face-to-face for the first time? This webinar will present activities for getting to know your students and setting the right tone for student-centred learning.

Kdy? 

 ve středu 24. 8. 2022

 

Kde?

10:00 AM UK time on (11 hodin českého času)

   

SET A REMINDER OR JOIN

2:00 PM UK time on (15 hodin českého času)

SET A REMINDER OR JOIN

O lektorovi


Jonathan Hadley has worked in English Language Teaching for over 25 years as an English teacher, teacher trainer and curriculum/materials writer. With MAs in Arabic and Islamic Studies and Applied Linguistics, as well as a Diploma in English Language Teaching, he now specialises in educational reform programmes, working with educational institutions and Ministries of Education.